top of page
trzymając się za ręce

Terapia Par

      Zauroczenie, bliskość, rodzicielstwo, codzienność, wypalenie, rutyna, romans…

Miłość i bycie z drugą osobą ma wiele odsłon, wiele smaków, etapów i wyzwań, a także idących za nimi zasadzek, kłopotów i cierpień.

Wchodząc w relację sprawiamy, że spotykają się dwa światy. Światy, na które działa wiele sił, takich jak nasze doświadczenia, nasze domy rodzinne i tworzące je osoby, wspólne dzieci, seksualność, a także środowiska zawodowe, czy przyjaciele. To wszystko może sprawić, że ten z pozoru prosty, bo tylko dwuczęściowy „mechanizm”, staje się niezwykle skomplikowany.

      Gdy dodamy do tego silne emocje towarzyszące byciu w związku, często nienazwane oczekiwania, a także charakterystyczny dla każdego z nas schemat z jakim wchodzimy w bliską relację, okazać się może, że zaczynamy się gubić, przestajemy się słyszeć, zaczynamy emocjonalnie i fizycznie oddalać. 

Powodów dla których przestajemy czuć satysfakcję z naszej relacji może być tak wiele, jak wiele jest związków i tworzących je osób. To co jest wspólne dla tych problemów, to brak możliwości spojrzenia z dystansu, nabrania innej perspektywy, pozwalającej wychylić się zza naszych uczuć, zranień i przekonań.

      Pomóc w tym może terapeuta, który bez oceny i szukania winy, stworzy bezpieczną przestrzeń, ułatwiającą spojrzenie na problemy pod innym kątem, zobaczenie siebie nawzajem w innym świetle. Pomoże spotkać się i zobaczyć w naszych pragnieniach, tęsknotach, lękach i frustracjach.

Bo czy każdy kryzys nie jest po to, by czegoś nas nauczyć? 

 

Terapia par to propozycja dla osób, które:​

  • doświadczają kryzysu w relacji

  • chcą poprawić swoją komunikację

  • chcą lepiej radzić sobie z trudnościami i konfliktami pojawiającymi się w związku

  • pragną lepiej zrozumieć siebie i  swojego partnera

  • stoją na progu zakończenia relacji.

 

Rozpoczęcie wspólnej terapii poprzedzone jest wstępnymi konsultacjami.  Służą one zdefiniowaniu problemów i trudności zgłaszającej się pary. Ustalany jest cel i kierunek pracy terapeutycznej oraz czas trwania terapii.

Terapię prowadzi

WOJTEK WOJNAROWICZ_kwiecień1_kwiecień2_kwiecień3_maj_kwiecień_czerwiec1_czerwiec2_lipiec_l

psycholog, psychoterapeuta, superwizor

bottom of page