top of page

sob., 04 lut

|

Gdynia

Focusing w praktyce psychoterapeutycznej

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Focusing w praktyce psychoterapeutycznej
Focusing w praktyce psychoterapeutycznej

Czas i lokalizacja

04 lut 2023, 09:00 – 05 lut 2023, 17:30

Gdynia, Świętojańska, Gdynia, Polska

O wydarzeniu

Większość psychoterapeutów uczy się różnych technik wspierających proces przetwarzania emocji. Liczba różnych metod eksploracji, regulacji i integracji emocjonalnej jest ogromna. Niektórzy klienci uczą się ich szybko, chętnie zaczynają z nich korzystać również między sesjami, z wypiekami informując o kolejnych odkryciach i zmianach. Inni mimo zaangażowania i szczerej motywacji utykają w tym procesie. Jeszcze inni odmawiają lub unikają przyglądania się sobie w ten sposób. Zbyt często kończy się to odstąpieniem od stosowania danej techniki lub szukaniem „lepszej”.

Warsztat jest poświęcony temu jak rozumieć i jak radzić sobie z trudnościami towarzyszącymi wprowadzaniu interwencji wspierających zdrowe doświadczanie w psychoterapii, biorąc pod uwagę specyfikę problemów klientów oraz odpowiednio reagując na to, co się dzieje w relacji z nimi na sesji. Nauka jest prowadzona na bazie focusingu jako stosunkowo prostej metody łączącej naukę regulacji i eksploracji emocji oraz dającej się stosować w wybranych fragmentach a nie tylko w całości.

Zawartość spotkania:

Szczegółowy kontrakt doświadczeniowy: wykład i ćwiczenia.

Uczenie klienta focusingu: wykład i ćwiczenia.

Rola metakomunikacji podczas zakłóceń w przymierzu terapeutycznym podczas pracy z klientem wycofanym: wykład i ćwiczenia.

Do kogo warsztat jest skierowany:

Studenci psychologii i pedagogiki, wolontariusze i pracownicy organizacji zajmujących się wsparciem psychologicznym, psychoterapeuci

Termin warsztatu 4-5.02.2023 godz 9:00-17:130 (półtoragodzinna przerwa obiadowa w trakcie)

Biogram prowadzącego

Dariusz Tkaczyk (ur. 1972) jest psychoterapeutą pracującym w   podejściu humanistycznym - doświadczeniowym. Zajmuje się psychoterapią   indywidualną i grupową dorosłych. Prowadzi warsztaty i treningi związane z   rozwojem umiejętności terapeutycznych. Posiada certyfikaty wydane przez   Focusing Institute w Nowym Jorku:

·Certified   Focusing-Oriented Psychotherapist (FOT)

·Certified   Focusing Trainer (FT)

·Certified   Focusing Coordinator (CC)

Opłaty: 510zł do 09.01.2023 / 560zł  po 09.01.2023

Zapisy i informacje: tel: 786 055 975

email: info.uniwersum@gmail.com

Focusing:

Focusing to proces   terapeutyczny polegający na ogniskowaniu nieosądzającej uwagi na wewnętrznej   wiedzy, która jest bezpośrednio odczuwalna w organizmie ale trudna do ujęcia słowami. Ma on na celu wspieranie w docieraniu do potrzeb, lepszym rozumieniu   własnej sytuacji i stymulowanie rozwoju osoby. Dzięki nadawaniu znaczeń  poprzez werbalizację świeżego, bieżącego doświadczenia (które jest za każdym razem inne) człowiek ma większą szansę wyzwolenia się ze starych schematów,   niż gdy jedynie zastanawia się nad sobą i analizuje oraz interpretuje swoje problemy.

Metoda została opracowana przez Eugena Gendlina na podstawie   obserwacji i badań nad skutecznością procesu psychoterapii. Zadał on sobie   pytanie czym różnią się osoby robiące duże postępy w terapii od osób   robiących małe lub żadne. Odpowiedzią był pewien charakterystyczny rodzaj   uwagi poświęcanej własnemu doświadczeniu lub jego brak. Gendlin podkreśla,   nie wynalazł ani nie odkrył niczego nowego. Opracował jedynie pewien model w   celu nauczenia focusingu tych, którzy sami z siebie go nie praktykują. Tym   samym focusing stał się pierwszą „techniką” stosowaną i akceptowaną przez   terapeutów praktykujących w podejściu skoncentrowanym na osobie.

Bilety

  • Focusing w praktyce terap.

    560,00 zł
    + Opłata za obsługę 14,00 zł
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page