top of page

sob., 30 lip

|

Gdynia

FOCUSING – Humanistyczna praca z ciałem

Nie prowadzimy sprzedaży biletów
Zobacz inne wydarzenia
FOCUSING – Humanistyczna praca z ciałem
FOCUSING – Humanistyczna praca z ciałem

Czas i lokalizacja

30 lip 2022, 09:00 – 31 lip 2022, 17:30

Gdynia, Świętojańska 104A, 81-388 Gdynia, Polska

O wydarzeniu

FOCUSING – HUMANISTYCZNA PRACA Z CIAŁEM

Focusing to proces   terapeutyczny polegający na ogniskowaniu nieosądzającej uwagi na wewnętrznej   wiedzy, która jest bezpośrednio odczuwalna w organizmie ale trudna do ujęcia słowami. Ma on na celu wspieranie w docieraniu do potrzeb, lepszym rozumieniu   własnej sytuacji i stymulowanie rozwoju osoby. Dzięki nadawaniu znaczeń  poprzez werbalizację świeżego, bieżącego doświadczenia (które jest za każdym razem inne) człowiek ma większą szansę wyzwolenia się ze starych schematów,   niż gdy jedynie zastanawia się nad sobą i analizuje oraz interpretuje swoje problemy.

Metoda została opracowana przez Eugena Gendlina na podstawie   obserwacji i badań nad skutecznością procesu psychoterapii. Zadał on sobie   pytanie czym różnią się osoby robiące duże postępy w terapii od osób   robiących małe lub żadne. Odpowiedzią był pewien charakterystyczny rodzaj   uwagi poświęcanej własnemu doświadczeniu lub jego brak. Gendlin podkreśla,   nie wynalazł ani nie odkrył niczego nowego. Opracował jedynie pewien model w   celu nauczenia focusingu tych, którzy sami z siebie go nie praktykują. Tym   samym focusing stał się pierwszą „techniką” stosowaną i akceptowaną przez   terapeutów praktykujących w podejściu skoncentrowanym na osobie.

Do kogo warsztat jest skierowany

Studenci psychologii i pedagogiki, wolontariusze i pracownicy organizacji zajmujących się wsparciem psychologicznym, psychoterapeuci

Cele warsztatu

Przedstawienie focusingu jako postawy i jako techniki: podstawy   teoretyczne pracy z wewnętrznym doświadczeniem wg. Eugena Gendlina i Mii   Leijssen

Zajęcia   praktyczne: doświadczenie procesu focusingowego  zarówno od strony osoby   pracującej nad sobą jak i osoby pomagającej.

Korzyści uczestników z udziału w warsztacie

Studenci i absolwenci   psychologii myślący o szkoleniu psychoterapeutycznym i związaną z tym kwestią   wyboru nurtu, mogą doświadczyć pracy w typowo humanistycznym, empatycznym,   skoncentrowanym na doświadczeniach organizmicznych wydaniu.

Osoby zajmujące się szeroko rozumianym wsparciem psychologicznym zyskają dodatkową możliwość pogłębienia kontaktu i niesienia ulgi w cierpieniu.

Focusing jest również   ciekawą propozycją zarówno dla początkujących jak i doświadczonych terapeutów. Ci z nich, którzy do tej pory nie włączali do swojej praktyki   interwencji związanych z doświadczaniem ciała a zauważyli taką potrzebę,   dostają coś, co jest technicznie proste, przejrzyste i uniwersalne. Osoby   pracujące już doświadczeniowo i korzystające z dorobku terapii Gestalt, bioenergetyki, czy innych szkół otrzymują „narzędzie” mniej dyrektywne, nie stawiające na trafną propozycję eksperymentalną oraz dobrze się sprawdzające   również z osobami, które są raczej przytłoczone emocjami i impulsami niż   zablokowane czy odcięte.

Termin warsztatu

30-31.07.2022   w godz: 9.00-17.30 (półtoragodzinna przerwa obiadowa w trakcie)

Opłata:

550 zł

Biogram prowadzącego

Dariusz Tkaczyk (ur. 1972) jest psychoterapeutą pracującym w   podejściu humanistycznym - doświadczeniowym. Zajmuje się psychoterapią   indywidualną i grupową dorosłych. Prowadzi warsztaty i treningi związane z   rozwojem umiejętności terapeutycznych. Posiada certyfikaty wydane przez   Focusing Institute w Nowym Jorku:

·Certified   Focusing-Oriented Psychotherapist (FOT)

·Certified   Focusing Trainer (FT)

·Certified   Focusing Coordinator (CC)

Zapisy i informacje:

tel: 786 055 975

email: info.uniwersum@gmail.com

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page